Pszczeli blog

o miodzie
pszczołach
i pszczelarstwie
Poprzedni
Następny

Słoneczny wrześniowy dzień

Słoneczny wrześniowy dzień. W oddali słychać klangor lecących żurawi. Na czubku świerku dzwoniec odzywa się kontaktowym głosem, a wśród pobliskich zarośli niepokoi się bogatka – jesienny przyrodniczy „makrokosmos”. A co w mikroświecie ???

Fot. Sikorka bogatka. Źródło: archiwum własne – Bernadetta Ebertowska

W ciepłych promieniach słońca pszczoły zbierają nektar z rozchodników okazałych, zwisają malowniczo z kwiatów żurawek i uwijają się na astrach krzaczastych, a bystre oko czujnego obserwatora zatrzymuje się, by napawać się jesiennymi barwami przyrody. Na stole filiżanka ciepłej herbaty z miodem, najlepszym, bo z własnej, rodzinnej pasieki.
Ilu z nas tęskni za takim obrazem? Któż by nie chciał, w pędzącym świecie, móc się zatrzymać? Któż by nie chciał, świadomie krocząc po ziemi, wybierać to, co najlepsze, najzdrowsze dla siebie i swojej rodziny, co pokrzepia ciało, ale i ducha?
W odpowiedzi na rodzące się potrzeby i spływające do nas prośby, startujemy z naszym blogiem. Zależy nam na tym, by ogrom nabytej wiedzy, jak i własne doświadczenie z prowadzenia przydomowej pasieki, zebrać w jednym miejscu.
Na stronach naszego blogu będziemy publikować artykuły o tematyce pszczelarskiej, oparte o aktualne dane ze świata nauki, przeplatane z tematyką przyrodniczą, która jest ściśle powiązana z pszczelarstwem. Zaczerpnąć będzie można też tu potężną dawkę wiedzy, m.in.: o prozdrowotnych walorach produktów pszczelich, apiterapii, ogrodzie przyjaznym pszczołom, dzieciom itp.

 

Zdjęcie tytułowe: archiwum własne – Bernadetta Ebertowska

2 thoughts on “Słoneczny wrześniowy dzień”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.